آموزش نحوه استفاده از اپلیکیشن آذرپارک

با نصب و استفاده از اپلیکیشن آذرپارک بدون نیاز به پارکبان، به سادگی می توانید پارک خود را در جایگاه دلخواهتان انجام داده و هنگام خروج نیز اتمام پارک خود را ثبت نمایید همینطور با استفاده از اپلیکیشن جهت انجام پارک علاوه بر تخفیف اعمال شده برای هزینه پارک (هر ساعت 995 تومان بجای 1310 تومان) خطاهای احتمالی مربوط به پارکبان ها (ثبت پلاک اشتباه یا ثبت خروج دیرتر و ..) نیز حذف خواهند شد.

1.ابتدا اپلیکیشن آذرپارک را از طریق لینک های زیر و با توجه به نوع سیستم عامل دستگاه خود (اندروید ، iOS) انتخاب و دانلود نمایید.

در صورتیکه در هر مرحله از نصب و استفاده از اپلیکیشن با مشکلی مواجه گشتید با شماره 04191001357 پشتیبانی آذرپارک تماس حاصل فرمایید.

shekayat

2.پس از دانلود و نصب اپلیکیشن(مطابق تصویر) در قسمت مشخص شده شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و دکمه ادامه را لمس نمایید سپس منتظر دریافت کد تایید از طریق پیامک بمانید.


3.کد تایید را در قسمت مربوطه وارد و گزینه ادامه را لمس کنید.در صورت عدم دریافت کد تایید گزینه ارسال مجدد کد تایید را لمس کنید (توجه فرمایید دریافت کد تایید ممکن است چند ثانیه ای زمانبر باشد) .در صورتی که کد تایید ارسال نشد با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.


4.در مرحله بعد مشخصات مربوط به خود به همراه رمز عبور برای برنامه را وارد و ثبت نام خود را نهایی کنید.

توجه : رمز عبور سایت و اپلیکیشن یکسان بوده ، با یک نام کاربری و رمز عبور میتوانید از خدمات هر دو استفاده نمایید.

shekayat shekayat shekayat

5.در این مرحله و پس از ورود به اپلیکیشن امکان مشاهده لیست جایگاه ها برروی نقشه و نیز انتخاب خیابان ها از بخش پایینی میسر می باشد.در صورتیکه محدوده مورد نظر را بر روی نقشه نیافتید از قسمت جستجوی اپلیکیشن نام خیابان یا محدوده مورد نظر را تایپ و از بین نتایج انتخاب نمایید.


6.پس از انتخاب محدوده مورد نظر در قسمت شماره جایگاه ، شماره ای که برروی جایگاه مورد نظر شما در خیابان حک شده است را وارد نمایید.(شماره حک شده برروی آسفالت)


7.از بخش انتخاب خودرو ، خودرویی که می خواهید پارک نمایید را انتخاب کنید در صورتیکه قبلا خودرو(پلاک) خود را در سیستم ثبت ننموده اید گزینه افزودن خودرو(پلاک) جدید را انتخاب نمایید

shekayat shekayat shekayat

8.در مرحله نهایی هزینه اولیه پارک برای شما نمایش داده می شود که به اندازه این مبلغ می بایست در کیف پول خود موجودی کافی داشته باشید در صورتیکه موجودی کافی در کیف پول شما وجود نداشته باشد گزینه مدیریت اعتبار برای شما نمایش داده خواهد شد که با زدن این گزینه می بایست ابتدا اعتبار کیف پول خود را افزایش و سپس اقدام به ثبت پارک نمایید.


9.در صورت موجودی کافی در کیف پول گزینه ثبت نهایی برای شما نمایش داده خواهد شد که با لمس این گزینه پارک شما در سیستم شما ثبت شده و در دستگاه های مخصوص پارکبان ها نیز نمایش داده می شود و دیگری نیازی به ثبت پارک توسط پارکبان نخواهید داشت.


10.هزینه مربوطه پس از اتمام پارک و با توجه به مدت زمان توقف شما از کیف پول شما کسر خواهد(تعرفه های پارک در سطح شهر در صفحه نخست وب سایت موجود می باشد)

11.پس از اتمام پارک از طریق اپلیکیشن گزینه اتمام پارک را لمس نمایید تا پارک شما خاتمه یافته و هزینه اضافی اعمال نگردد.

*نکته ضروری این که توجه فرمایید شارژ کیف پول با شارژ پلاک تفاوت داشته و شارژ کیف پول مختص پارک از طریق اپلیکیشن و شارژ پلاک مختص پارک از طریق پارکبان ها می باشد.لذا اگر شما از طریق سایت اقدام به شارژ پلاک خود نمایید مبلغ مربوطه در کیف پول شما نمایش داده نخواهد شد و از آن شارژ صرفا می توانید جهت پارک از طریق پارکبان و فقط برای همان پلاک استفاده نمایید.

shekayat shekayat shekayat

آموزش نحوه استفاده از وب سایت آذرپارک

با استفاده از وب سایت آذرپارک شما می توانید موجودی پلاک و کیف پول رو خود را افزایش دهید ، پلاک خودرو(های) خود را ثبت نمایید ، میزان بدهی های پلاک های ثبت شده را مشاهده و پرداخت کنید.

ابتدا وارد سایت آذرپارک شوید.در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید می توانید از طریق اپلیکیشن یا وب سایت آذرپارک ثبت نام خود را انجام داده و سپس از طریق منو وارد داشبورد کاربری خود شوید.

به منظور پرداخت خلافی ، مشاهده سوابق شارژ و... ابتدا می بایست مشخصات خودرو خود (پلاک خودرو) را در سیستم ثبت نمایید.بدین منظور از طریق منو روی گزینه "مدیریت پلاک" کلیک کنید

shekayat

در این بخش شما لیست پلاک هایی که از قبل ثبت نموده اید را می توانید مشاهده فرمایید در صورتیکه تا کنون هیچ پلاکی ثبت نکرده اید از بخش سمت راست گزینه افزودن پلاک جدید را انتخاب نمایید و با توجه به نوع پلاک خود (پلاک ملی - منطقه آزاد ارس) اقدام به وارد نمودن اطلاعات این بخش نمایید.

پس از وارد نمودن پلاک و افزودن به لیست می توانید میزان بدهی پلاک خود به همراه شارژ موجود در این پلاک را مشاهده کنید.در صورتی که پلاک شما دارای بدهی پیشین می باشد می توانید اقدام به پرداخت بدهی پلاک خود نمایید.

shekayat

در این بخش نیز شما می توانید بدهی های مربوط به پلاک دیگران یا پلاک های خود را استعلام گرفته و بصورت آنلاین اقدام به پرداخت آن نمایید.

shekayat